Satış Sözleşmesi

Damga Makine ve Mutfak Eşyaları San. Ve Tic. Ltd. Şti. alışveriş sitesi olan   "imzacay.com"  üzerinden online olarak satın alacağınız ürünler imalatçı firma garantisi altındadır. Satın aldığınız ürün ile beraber yollayacağımız fatura, bu ürünler için garanti belgesi yerine geçmektedir. Bu sebeple tarafımızca sizlere yollanacak olan faturaları lütfen özenle saklayınız. Ürünlerimizi kullanmadan önce kullanım kılavuzunu ve kullanım talimatlarını dikkatlice okuyunuz. 

 

1. Damga Makine web sitesi üzerinden yapılan alışverişlerde sipariş tarihi gönderimde esas alınmamaktadır.
Gönderimde esas olarak alınan zaman, banka havalesi ile ilgili hesap belgesi veya diğer bilgilerin bize ulaştırdığı zamandır.
Banka havalesi ile ödemelerde 3 gün içerisinde havalesi yapılmayan siparişler iptal edilir.

 

2. Damga Makine web sitesinden yaptığınız tüm alışverişler, yasaların gerektirdiği şekilde irsaliyeli fatura esliğinde teslim edilmektedir.
Yapılan alışverişlerdeki tüm fiyatlar TL olarak gösterilir. Alışveriş aşamasında size bildirilen fiyatlara KDV dahil değildir.Ödeme aşamasında tüm ürünlere %18 KDV eklenir.

 

3. Sistem veya dizgi hatalarından kaynaklanan hatalardan Damga Makina sorumlu değildir.

 

4. Damga Makine web sitesinde satılan ürünlere yasalarca belirlenmiş olan reşit olma yas sinirinin altında olan (18 Yasin altındaki) müşterilerimiz alış veriş yapamaz.

 

5. Sözleşmenin imzalandığı tarihte var olmayan ve ön görülmeyen, tarafların kontrolleri dışında gelişen olayların, ortaya çıkmasıyla taraflardan birinin veya her ikisinin de sözleşme ile yüklendikleri borç ve sorumluluklarını kısmen veya tamamen yerine getirmelerini veya bunları zamanında yerine getirmelerini imkansızlaştıranhallerin oluşması, mücbir sebep (Tabii afet, savaş, terör, ayaklanma, mevzuat hükümleri, el koyma veya grev, lokavt, üretim tesislerinde önemli derecede ariza...) olarak kabul edilecektir.
Mücbir sebep sahsında gerçeklesen taraf, diğer tarafa durumu derhal ve yazılı olarak bildirecektir.
Mücbir sebebin devamı esnasında tarafların edimlerini yerine getirememelerinden dolayı herhangi bir sorumlulukları doğmayacaktır.
İşbu mücbir sebep hali 10 (on) gün süreyle devam ederse, taraflardan her birinin, tek taraflı olarak fesih hakki doğacaktır.

 

6. Damga Makine web sitesinde satışta bulunan ürünlerin bir kısmı tedarikçi firma stoklarından, bir kısmi da Damga Makine stoklarından günlük olarak güncellenmektedir. Tedarikçi firmaların stoklarında günlük güncellemelere rağmen elde olmayan sebeplerden dolayı tükenmiş olan ürünlerin gönderim süresi uzayabilir.
Bu durumda müşteri telefon veya e-mail yolu ile bilgilendirilir.
Müşterinin talebine göre sipariş değiştirilebilir, gönderim beklenebilir veya sipariş iptal edilebilir.
Siparişin iptali durumunda ödeme, banka havalesi ile yapılmışsa müşterinin belirttiği bir banka hesabına geri havale edilir.

 

7. Paketlerinizin, alışverişiniz sırasında size belirtilen süreler içinde teslim edilmemesi durumunda [email protected] ye yazarak, durum Damga Makine ya bildirilir. Kargo Şirketi tarafımızdan veya müşteri tarafından aranarak paket takibi yapılabilir.
 

Paket teslim alındıktan sonra teslimatçı firmanın görevini tam olarak yaptığı kabul edilir.
Bu yüzden: Teslimat sırasında hasarlı olduğunu tespit edilen paketler kabul edilmeyip tutanak tutturulmalıdır. Daha sonra, tutanak 0212 659 35 08 numaralı telefona fakslanıp durum [email protected] e-posta ve 0553 853 43 83  Whatshap  aracılığıyla bildirilmelidir.
Damga Makine sipariş ile ilgili çalışmalara başlayarak, en kısa zamanda teslimatın tekrarlanmasını sağlayacaktır.

 

8. Tahsilatı yapılmış bir siparişin teslimatı Sürat Kargo ile yapılmaktadır.

 

9. Yanlış sipariş verip satın aldığınız ürünleri, tahrip etmeden, paketini bozmadan, kullanmadan ve ürünün tekrar paketin albenisini bozmadan, teslim tarihinden itibaren yedi ( 7 ) günlük süre içinde iade edebilirsiniz. 

 

 

Fatura/Teslimat İşlemleri

Fatura bilgileri bölümünü doğru ve eksiksiz doldurunuz. Fatura adresiniz Teslimat adresi ile aynı ise ‘kargo bilgilerim aynı olsun’ linkini tıklayınız.Fatura adresbilgileriniz otomatik olarak kargo bilgileri bölümüne gelmesini ve kaydedilmesini sağlar.

Farklı bir teslimat adresi girmek istiyorsanız Fatura bilgilerinizi girdikten sonra ‘devam’linkine tıklayarakkargo bilgilerinizi giriniz.

Kargo bilgileriniz fatura bilgilerinizden farklı ise: Fatura ve ürün kargo adresine gelecektir. 

Kaydetmiş olduğunuz teslimat ve fatura adreslerinizi Hesabım bölümünden değiştirebilir ya da silebilirsiniz.

Önemli Not: Kargo bilgisi olarak lütfen kargo şubelerinin adreslerini yazmayınız

Kargo bilgisi siparişinizin kargo tarafından teslim edileceği adrestir.

Yazışma unvanı bölümü, paketlerinizin kargo personeli tarafından teslim edileceği kişidir ve kargo personeli bu kişi ve 1.derece yakını haricinde kargo paketlerinizi güvenlik açısından başka kimseye teslim etmeyecektir.

 

 

1. Cayma Hakkı
Almış olduğunuz ürünü ambalajını açmadan, kullanmadan, bozulmasına imkan vermeden teslim tarihinden itibaren (7) gün içinde iade edebilirsiniz. Ürünü iade etmeden önce iade nedeninizi belirterek fatura numaranız ve sipariş numaranızı içeren bir e-mail ile [email protected] adresine gönderiniz. Damga Makine ve Mutfak Eşyaları San. Ve Tic. Ltd. Şti. iletişim kanallarımıza gönderdiğiniz e-mail veya faksın iletilmesi sonrasında sizinle temasa geçecek, ürünlerin iade süreçleri hakkında sizleri bilgilendirecektir. Ürünle beraber adınıza kesilen faturada tarafımıza geri gönderilmelidir. İade edilen ürün yerine bir başka ürün veya ürünün bedeli kredi kartınıza iade edilecektir. İade nedeniyle ödenecek taşıma masrafları tarafınızdan karşılanacaktır.

 

2. Taşıma Sırasında Hasar Görmüş Ürünler
Sevkiyat sırasında zarar gördüğünü düşündüğünüz paketleri teslim aldığınız kargo yetkilisi önünde açıp kontrol etmeniz gerekmektedir. Eğer üründe bir tahribat mevcut ise kargo firmasına tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız. Ürün teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olduğunuzu unutmayınız. Kozmetik, kişisel ürünler, iç giyim ürünleri için iade şartları Ürün ambalajı açılmamış, denenmemiş ve kullanılmamış halde olmalıdır. Ürünün iadesi ancak varsa hediyesi ve ürünün bütün standart aksesuarları; ambalajları hasarsız ve tam olarak orijinal paketleri ile birlikte geri gönderildiğinde alınmaktadır.

3. Hatalı Ürünler
Teslimat sırasında fark edilemeyip uygulamada meydana çıkan hatalı ürünleri hatalarını belirterek fatura ve sipariş numaralarınızı içeren e-maili [email protected] adresine gönderiniz veya Damga Makine ve Mutfak Eşyaları San. Ve Tic. Ltd. Şti.  iletişim kanalları ile irtibata geçiniz. İade gerekçeniz uygun görülürse faturayı iade edilen ürün ile birlikte mağazamıza gönderdikten sonra hatalı ürün yenisi ile değiştirilecektir. İade nedeniyle ödenecek taşıma masrafları tarafınızdan karşılanacaktır.

Bu site MFC Teknoloji tarafından yapılmıştır.